Kasa fiskalna przekroczenie limitu

Gdy prowadzimy sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych (takich, które nie prowadzą działalności gospodarczej) konieczna będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, niezmiernie znaczące jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie procedury związane z kasą fiskalną powinny być skończone w przeciągu dwóch miesięcy od jej zakupu.

http://erp.polkas.pl/rozwiazania-erp-poznaj-fakty-i-mity/

Zgłoszenie do naczelnika właściwego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim zaczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej. Co powinno znaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede wszystkim, należy napisać, jaka będzie dokładna liczba kas fiskalnych branych w przedsiębiorstwie. Należy i podać adresy miejsc, gdzie będą one wykorzystywane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie określa sposób, w jaki powinno się odbywać zgłaszanie kas. Zgodnie spośród nim najpóźniej w dniu utraty dobra do wycofania z posiadania kasy fiskalnej należy zamontować ponad część ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z powodem następnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Gdy dysponujemy teraz zgłoszone i zamontowane kasy fiskalne, należy przeprowadzić ich fiskalizacji. Jest ona niezbędna, jeśli chcemy wykorzystywać kasy i drukarki w prac gospodarczej.

Na czym liczy fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Myślmy o tym, iż jest zatem czynność jednorazowa, była i pewna. Szczególnie ważne jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została zakończona w porządek profesjonalny, przez przygotowanego do ostatniego właściwie serwisanta. W przypadku błędu, niemożliwe będzie rozwiązanie źle przeprowadzonej fiskalizacji, przydatny będzie zakup nowej kasy fiskalnej, co oznacza kolosalny wydatek. Dzięki zastosowaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej książka w porządku fiskalnym. Od teraz w pamięci kasy zapisywane będą dobowe raporty, zawierające wiedze na problem dziennej sprzedaży. Po wykonaniu fiskalizacji kasy, w ciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Poskutkuje to zyskaniem numeru ewidencyjnego.